ODPOVĚĎ panu Martinu Kruckému

Vážený pane Krucký!

Předem děkujeme za Váš zájem. Problém Starých Černovic tkví pravděpodobně v tom, že jakékoliv větší investice v posledních 30 letech se tomuto území vyhýbaly. Svou „vinu“ na tom jistě nese i rozdělení Starých a Nových Černovic textilkou Nová Mosilana. V poslední řadě je nutno zmínit i zvyšující se cenu nemovitostí nejen v Brně. V historii Starých Černovic vznikaly objekty jako velká hospodářská stavení. Výše uvedené faktory vedou k tomu, že veškeré nemovitosti, které se zde prodávají, jsou poměrně velké, a tudíž i drahé a většinou slouží jako investice pro developery. Což není jistě nic špatného. Vedení MČ Brno-Černovice a stavební úřad musí s touto nastalou situací, se kterou se budeme zřejmě setkávat i v budoucnu častěji, pracovat koncepčně. V opačném případě bude území „zadušeno“.

I to zřejmě byl popud pro vytvoření Územní studie veřejných prostranství financované Odborem územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna. Tato územní studie řeší pouze část Starých Černovic, ovšem přistupuje k ní koncepčně. Tato studie je momentálně nevyužívána a ani alespoň s částečnou realizací návrhů, nebo jako s podkladem pro urbanistický rozvoj Starých Černovic se dle informací v současné době nepočítá.

Nyní se na území Starých Černovic uvažuje o bytovém domě na ulici Mírová (tento projekt dle informací je ve fázi plánování), bytovém domě na Faměrově náměstí (projekt je připraven a dle všeho hledá svého investora), hotelovém komplexu na ulici Charbulova před mostem směrem do ulice Černovické, polyfunkční budově naproti tomuto hotelu a domově s pečovatelskou službou na ulici Charbulova v místě tzv. „staré školy“.

Občanská vybavenost ve Starých Černovicích jistě uvítá rozšíření jak služeb, tak i nárůst obyvatel. Všechny projekty, zdá se, jak bylo uvedeno ve článku v Černovinách, jsou projednávány nekoncepčně a bez posouzení vlivu na životní prostředí a urbanistický duch místa. Právě připravujeme články na naše webové stránky MS ODS Brno-Černovice, které se budou jednotlivým projektům věnovat konkrétněji.

Ing. Jolana Štumpová členka Rady MS ODS Brno-Černovice

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *