Šílenství z byty v Brně!

Žijete z dávek? Dlužíte městu na nájemném? Pak jste ideální kandidáti na to, abyste dostali nově zařízený byt, za který nemusíte platit. Že je to divné? Ne tak v sociálním experimentu neomarxistů z Žít Brno.

V Brně vylosovali první (většinou romské rodiny), které dostanou dotované městské byty. Nájemné za ně bude platit stát, starat se o ně budou kurátoři. To povede jen ještě k větší závislosti na státu a dávkách. Neomarxisté a sociání inženýři z hnutí Žít Brno pokročili do další fáze svého pochybného experimetu. Rozdají 50 městských bytů nepřizpůsobivým spoluobčanům! Byty budou vymalované, vybavené kuchyňskou linkou a základním nábytkem. Nájem v nich činí 40 Kč za metr čtvereční, což je zhruba poloviční částka, kterou město účtuje běžným nájemníkům. Každá rodina dostane i sociálního pracovníka, který ji bude pomáhat. Mezi podmínky pro nájemníky patří totiž také spolupráce s organizací IQ Roma servis.

Nastěhování početných romských rodin bude navíc pro obyvatele řady domů překvapením. „Rozhodli jsme se, že nebudeme informovat sousedy v bytech, kam je nastěhujeme, abychom ty rodiny nestigmatizovali,“ vysvětluje Martin Freund z hnutí Žít Brno. Vybavené byty dostane kdokoliv, tedy i ten kdo například v minulosti městský byt již měl a přišel o něj kvůli dluhům na nájemném. „Každý kdo dlužil městu Brno jakýkoli obnos, tak od té chvíle, co ho splatil, tak pět let nemůže požádat o obecní bydlení. Rozhodli jsme se však udělat výjimku, protože kdybychom ji neudělali, tak bychom absolutně nemohli pracovat právě s tou skupinou, která tu pomoc potřebuje. Ono to tak bývá, že lidé, kteří potřebují sociální bydlení nějaké dluhy mají,“ říká Freud. Co na to lidé, kteří celý život pracují, platí nájemné nebo hypotéku? A nikdo jim nic zadarmo nedá!

Celkově experiment přijde daňové poplatníky na 10 milionů korun. K čemu to ovšem vede? Co vidí děti z rodin, které dostali bez svého přičinění nový byt, za který nemusí platit? Vidí to, že není třeba nic dělat, nepracovat, udělat plný košík dětí a vždycky se najdou naivní dobroserové, kteří přispěchají na pomoc, pokud jsou zrovna u moci na radnici…

Místo toho, aby úředníci a sociální pracovníci motivovali údajně sociálně vyloučené lidi k práci a k tomu, aby se naučili postarat sami o sebe, tak rozdáváním bytů dělají pravý opak.

 

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *