Slovo předsedy

Vážení spoluobčané,

máme za sebou 1. a 2. kolo přímé volby prezidenta, víme, že pan Miloš Zeman je prezidentem České republiky od 8.března 2013 a jeho prezidentský mandát bude trvat maximálně pět let, do 8.března 2018.

Bylo zajímavé sledovat po překvapivých výsledcích 1. kola,  jaké byly reakce neúspěšných kandidátů, od zhrzených reakcí, přes protestující, až po smířené. Mě zaujalo to, jaký neúspěch zaznamenal médii  a různými agenturami pro výzkum veřejného mínění protěžovaný kandidát Jan Fischer. Že by to bylo tím, že lidé v této zemi nezapomněli…? Malý návrat zpět do nedaleké minulosti.

Výkupní cenu pro elektřinu vyrobenou ze slunečního záření stanovila novým zákonem o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů v únoru 2005 Grossova vláda (ČSSD) s podporou většiny poslaneckých klubů s výjimkou ODS. Vysoko nastavená výkupní cena před 4 lety vyvolala „solární boom“, na který doplácíme my všichni jako spotřebitelé dodnes. Šanci na zásah proti solárnímu šílenství měla nestranická (úřednická) vláda Jana Fischera v r. 2006, ale nezasáhla. Nemravně výhodné solární dotace seškrtala až Nečasova vláda na podzim 2010, ale to už bylo pozdě. Částka, kterou lidé a firmy zaplatí navíc kvůli vysoce dotovaným solárním elektrárnám, které navíc hyzdí krajinu, jen v letošním roce dosáhne přes 25 miliard korun. Dotovat je budeme muset až do roku 2030… Že by to opravdu prezidentští voliči Janu Fischerovi spočítali?

 Na prvním projevu nového prezidenta Miloše Zemana dne 8.3.2013 mě zaujala jeho část, věnovaná novinářům a médiím. Doslova řekl: „Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí. Upovídaní komentátoři, kteří píší o všem a nerozumí ničemu, mně připomínají Čapkovu definici literárního kritika. Jako člověka, který radí spisovateli, jak by on napsal knihu, kdyby to uměl. Prezident musí podporovat úspěšné a společnosti prospěšné osobnosti, které jsou často obklopeny závistivou hloupostí, a musí jim trvale říkat – nenechte se otrávit. A naopak závistivým hlupákům, za nimiž není žádná vlastní poctivá práce, musí trvale říkat – neotravujte“.

Nelze než souhlasit. Také si za tato slova vysloužil jediný mohutný potlesk všech přítomných ve Vladislavském sále Pražského hradu. Doufám, že si i ta část novinářů, o kterých prezident hovořil, chytí za nos.

 ODS klesají voličské preference, ztrácí důvěru občanů a je nutno s tím něco udělat. Přijďte proto i Vy, členové ODS dne 21.3.2013 od 18.00 hod. pohovořit s předsedou ODS a předsedou vlády ČR panem Petrem Nečasem do Hotelu AVANTI, Střední 61, Brno. Možná, že se nám více rozjasní tváře.

 

Chtěl bych Vám popřát veselou mysl na prahu jara.

Ludvík Kadlec,
předseda MS ODS
a místostarosta MČ Brno – Černovice

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *