Vážení členové ODS a příznivci naší strany

Rád bych Vás informoval o prvním zasedání zastupitelstva naší městské části Brno-Černovice po komunálních volbách, které proběhly v říjnu letošního roku 2014. Zastupitelstvo se konalo dne 26.11.2014.

Jenom v krátkosti zopakuji rozložení sil na černovické radnici po letošních komunálních volbách. Volby vyhrála ČSSD s 5 mandáty, dále následovalo hnutí ANO 2011 s 4 mandáty, TOP 09 s 3 mandáty, Černovičtí patrioti s 3 mandáty, ODS s 2 mandáty, KDU-ČSL s 2 mandáty, KSČM s 1 mandátem a Sdružení nestraníků s 1 mandátem. Za naši stranu získali mandát Ing. Miroslav Jursa a Bc. Aleš Vrána.

Po volbách se vytvořila v Černovicích koalice, po dvanácti letech bez nás – zástupců Občansko-demokratické strany. Koaliční smlouvu uzavřely následující strany a hnutí: ČSSD, ANO 2011 a Černovičtí patrioti. Podle toho se následně odvíjela volba starosty, místostarostů, radních, finančního výboru a kontrolního výboru. Starostou byl zvolen za ČSSD Mgr. Pavel Blažík, první místostarostkou byla zvolena za hnutí ANO 2011 Mgr. Šárka Korkešová, druhou místostarostkou za Černovické patrioty byla zvolena Bc. Petra Quittová a třetím místostarostou byl zvolen za hnutí ANO 2011 Bc. Jiří Zahradníček. Jako radní byli zvoleni: Ing. Mirka Wildmannová za ČSSD, Jiří Novotný za ČSSD a Mgr. Dagmar Kousalová za ANO 2011. Dále byl volen finanční výbor a kontrolní výbor. Předsedkyní finančního výboru byla zvolena Ing. Mirka Wildmannová za ČSSD a předsedou kontrolního výboru byl zvolen Jiří Vítek za KSČM.

Naše místní sdružení je po dvanácti letech v nové roli. Jednoduše řečeno, jsme v opozici. Co k tomu vedlo, mnozí z nás jistě vědí. Prostě nic netrvá věčně, některých chyb jsme se jako ODS dopustili. Z těchto chyb se musíme poučit a jít dál, abychom veřejnost přesvědčili, že je mezi námi dostatek schopných lidí vést a řídit celou společnost a tím i naši městskou část a třeba v příštích volbách dosáhnout, aby z řad ODS byl zvolen starosta pro naši městskou část Brno-Černovice. V nové roli pro nás zastupitele za ODS je stěžejní být konstruktivní opozicí. Budeme předkládat Zastupitelstvu městské části Brno-Černovice návrhy řešení aktuálních témat ve prospěch černovických občanů, týkající se všech nás žijících v naší městské části. Budeme rovněž podporovat rozumné návrhy vládnoucí koalice, které nepůjdou proti zájmům občanů. To je náš postoj, postoj našeho MS ODS Brno-Černovice, to je postoj nás zastupitelů.

Ať Vás neunavuji dlouhým psaním, musím Vás informovat o důležité skutečnosti vyplývající z prvního zasedání zastupitelstva po komunálních volbách, která se týká nás všech v Černovicích. Nová koalice rozhodla pod vedením ČSSD, ANO 2011 a Černovických patriotů, že se peníze na platy a odměny zastupitelů zvýší o cca 900 tisíc Kč ročně. Za čtyři roky to bude 3,6 milionů korun českých. To jsme kritizovali my ODS na prvním zastupitelstvu naší městské části a přítomné občany jsme na to upozornili. Rovněž jsme nesouhlasili, aby se předsedou kontrolního výboru stal pan Jiří Vítek za KSČM, který bude kontrolovat i práci svých dvou dcer v zastupitelstvu a to Mgr. Šárku Korkešovou jako první místostarostku a další dceru, členku rady Mgr. Dagmar Kousalovou, obě za ANO 2011. O dalším Vás všechny chceme informovat a budeme rádi, když se na nás se svými podněty obrátíte. Jsme tu pro Vás, jsme zastupiteli Občansko-demokratické strany.

 

Zdraví Vás zastupitelé MČ Brno-Černovice za ODS:

Ing. Miroslav Jursa, tel. 608258084, jursa@sido.cz

Bc. Aleš Vrána, tel. 603295128, bc.alesvrana@seznam.cz

V Brně 30.11.2014

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *