Zlepšování životního prostředí-Brno Černovice

Vážení čtenáři našich webových stránek, stránek místního sdružení Občanské demokratické strany Brno Černovice, chtěl bych Vám podat zprávu o zlepšování životního prostředí v naší městské části Brno Černovice. Není nám lhostejné, v jakém prostředí žijeme, kde pracujeme a jak to kolem nás vypadá. Člověka potěší, když má kolem sebe hezky a to nejen doma.

Proto si všímáme svého okolí a nejvíce tam, kde se denně pohybujeme. Záleží nám na tom, aby městská část Brno Černovice byla upravená, čistá, nenacházeli v ní divoké skládky, odhozené odpadky po ulicích, posprejované zdi domů a přejeme si, aby ulice a veřejná prostranství byly čisté, plné zeleně.Proto se naše místní sdružení černovické ODS rozhodlo, udělat něco pro to, abychom pomohli zlepšit vzhled naší obce. Vybrali jsme si dvě lokality. Jedna z nich byla posrejovaná zeď při vstupu do nádraží v Černovicích na ulici Charbulova a druhé místo, které jsme chtěli zkrášlit, aby se Vám líbilo a lépe se tam cítili, jsme vybrali obnovu nátěrů již ve větším rozsahu zkorodované ocelové konstrukce přístřešku Pramene svatého Floriána. O opravě zdi u černovického nádraží jste byli již informováni v občasníku Černoviny, v článku místostarosty Ludvika Kadlece. Já bych Vás rád informoval o naší poslední akci, o nátěrech konstrukce přístřešku Pramene svatého Floriána.

Práce jsme provedli během dvou dnů od 7. do 8.6.2013. Práce jsme zahájili v pátek odpoledne ve tři hodiny. Museli jsme očistit veškerou konstrukci před natíráním od zbytků barev a koroze. Nebyla to jednoduchá práce, prováděli jsme to z větší části z žebříků a pomocného lešení.Vpodvečer, při skončení práce jsme byli spokojeni, že se nám podařilo očistit konstrukci na následující den, kdy byly plánované nátěry. V sobotu jsme se opět sešli a po zakrytí plachtami všech ploch, které jsme nechtěli mít pokapané od barev, jsme začali provádět nátěr opět z žebříků, lešení a částečně ze země. Po skončení nátěrů jsme vše uklidili, navíc jsme zametli celý prostor odběrného
místa Pramene svatého Floriána a po provedení nezbytných fotek na památku jsme se odebrali domů s dobrým pocitem dobře vykonané práce ke svým rodinám.

Na této poslední akci se zúčastnili tito členové našeho místního sdružení ODS: Petr Heisler,Eva Jursová, Ing. Michal Jursa, Ing. Miroslav Jursa, Pavel Jursa, Ludvik Kadlec, Jaroslav Novák,Jolana Nováková, Ing. Vratislav Zapletal.

Touto akcí jsme chtěli přispět k zlepšení životního prostředí, které je spoluutvářeno i čistotou a pěkným vzhledem našeho okolí a dále jsme chtěli ušetřit peněžní prostředky obce, které jsou všude potřeba.
Touto akcí jsme ušetřili obci minimálně 14.000,- Kč.

Více foto naleznete v naši fotogalerii.

Za sebe bych chtěl poděkovat všem zúčastněným, kteří tuto akci podpořili.

Ing. Miroslav Jursa

Share
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *